ЧЕРЕЗ ЄДНІСТЬ ДО УСПІХУ

Партія Християнсько-Демократичний Союз була створена 8 лютого 1997 року в м. Києві під назвою Християнсько-Народний Союз.

2003 року відбувся VI позачерговий з'їзд, на якому до складу партії влились представники інших партій християнсько-демократичного спрямування, а саме ХДПУ, УХДП і ВОХ. Делегати з'їзду ухвалили рішення про зміну назви партії на Християнсько-Демократичний Союз. Ця подія стала знаковою для християнсько-демократичного руху країни. Вперше в Україні християнські демократи не розколювались, а об'єдналися в одну партію, відкинувши особисті амбіції, заради розвитку та перемоги ідей християнської демократії.

Сьогодні партія має обласні організації в 24 областях України, а також в містах Києві, Севастополі й Автономній Республіці Крим.

Партія з 1998 року бере участь у парламентських та президентських виборах.

З 2001 року ХДС - активний учасник блоку "Наша Україна".

На виборах 2002 року партія стала парламентською. 69 членів партії є сьогодні депутатами місцевих органів самоврядування різних рівнів та мерами міст.

Друкований орган партії - газета "Християнський Демократ".

Час християнської демократії

Християнська демократія - це інструмент, що дійсно може об'єднати різні погляди і думки в одну творчу силу. Наші цінності та ідеї зрозумілі усім верствам населення і на Сході, і на Заході України. Це заклик до людини реалізовувати свою сутність через дотримання справедливості, культивування почуття відповідальності та введення в суспільне життя принципу турботи і взаємодопомоги.

Християнська демократія пропонує нову концепцію солідарності для сучасного українського суспільства.

Солідарність на основі зрозумілих і прийнятних для кожної людини цінностей замість протистояння різних груп, кланів і класів, що розшаровують суспільство на ворогуючі табори.

Європейська партія для європейської держави

ХДС - єдина правоцентристська партія України, повноправний член Інтернаціоналу народних і християнсько-демократичний партій. Нас було прийнято до цієї впливової й авторитетної організації 2 грудня 2002 року в Афінах.

Інтернаціонал - одна з провідних політичних організацій світового християнсько-демократичного руху. Саме завдяки християнським демократам Німеччини, Франції та Італії було створено Європейський союз. Сьогодні християнські демократи Європи визначають європейську та істотно впливають на світову політику через роботу Європейської народної партії і її фракцій в Європарламенті.

Факт вступу ХДС в ХДІ свідчить про визнання братніми партіями світу наших програмних цілей і цінностей як таких, що відповідають європейським та світовим стандартам християнсько-демократичного руху та демократичним цінностям сучасної політики.

Основні програмні принципи ХДС

Політика ХДС ґрунтується на християнському розумінні людини, що дає етичну основу християнсько-демократичній політиці. Саме особистість є центром нашої політичної філософії. Ми визнаємо кожну людину як унікальну та недоторканну особистість, незалежно від національності, політичних та релігійних переконань, матеріального статку. Кожна людина має гідність, свободу волі й морального вибору, несе відповідальність перед Богом, суспільством і собою.

Нашими основними цінностями є Справедливість, Відповідальність, Солідарність.

Ми вважаємо ці принципи важливими для української держави, суспільства, людини. Адже Справедливість -це творення рівних можливостей і умов для всіх і кожного в реалізації себе як особистості, в задоволенні прав та свобод людини.

Відповідальність - як обов'язок відповісти за свої діяння. Солідарність - турбота та взаємодопомога.

Економіка:

Соціальна політика:

Міжнародна політика:

Прес-служба партії
Християнсько-Демократичний Союз

Пишіть нам