12 квітня 2003 року створено Християнсько-Демократичний Союз

12 квітня 2003 року в Києві відбувся позачерговий 6-й з'їзд партії Християнсько-Народний Союз. Головним результатом з'їзду стало об'єднання всіх здорових політичних сил, які представляють християнську демократію України, в єдину партію - Християнсько-Демократичний Союз під керівництвом Володимира Стретовича.

Нова партія об'єднала Християнсько-Народний Союз та представників регіональних організацій ще трьох партій - "Всеукраїнського об'єднання християн", Християнсько-Демократичної партії України та Української Християнсько-Демократичної партії.
З боку ХДПУ участь у створенні Християнсько-Демократичного Союзу взяли представники найчисельніших та найдієздатніших обласних структур цієї партії: Львівської, Тернопільської, Хмельницької.
ВОХ у новій партії репрезентують представники обласних організацій: Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Черкаської, Вінницької, Чернівецької, Львівської.
З боку УХДП до складу нової партії влилися представники обласних організацій наступних регіонів: Львівського, Рівненського, Харківського.
Делегати з'їзду обрали склад Секретаріату нової партії, до якого увійшли представники суб'єктів об'єднання. Членами керівного органу партії стали:
Михайло Гутор - секретар з організаційних питань
Едуард Ільїн - зв'язки з громадськістю
Сергій Найдьонов - соціальні питання
Дмитро Панько - секретар з питань ідеології та інформаційної політики
Владислав Синяговський - молодіжна політика
Юрій Сорочик - політико-правові питання
Андрій Странніков - секретар з міжнародних питань.
Створення ХДС - це вимога часу. Християнська демократія - єдина ідеологія, здатна синтезувати в собі найкраще як з лівого, так і з правого. Християнська демократія - це справжня народна ідеологія, що спирається на цінності, прихильники котрих є серед усіх верств населення - як серед багатих, так і бідних, як на заході України, так і на ії сході. Християнська демократія - це доктрина солідарності, яка потрібна Україні саме зараз, коли існуючі вузькокласові ідеології (як ліві, так і праві) довели свою неспроможність запропонувати Україні вихід з політичної кризи.

Прес-служба партії
Християнсько-Демократичний Союз