Християнсько-Демократичний Союз Молоді тепер і в Миколаєві.

В місті Миколаєві прекрасний фундамент і високі перспективи для розвитку такого об’єднання, як Християнсько-Демократичний Союз Молоді. Ці слова не пусті. Велика кількість студентів не задіяні. Ці маси можна залучити до союзу. Та плюс до цього – певна більшість молодих людей, якщо не всі, виховані на засадах християнської моралі і в демократичному дусі.

Парадоксально, але факт: до весни поточного року серед нас не було явного лідера, який повів би нас за собою по шляху праведному.

Микола Федоров – нині лідер місцевого осередку ХДСМ, поступово впроваджуючи інформацію про такий союз в оточенні своїх друзів-активістів, без особливих зусиль зацікавив більшість.

Так все і почалося. Повні ентузіазму, енергії й ініціативи, ми гаряче обговорювали саму ідею об’єднання: звичайно це не залишилось на рівні пустої балаканини.

29 квітня відбулись установчі збори, де приймали статут, вносили поправки, цікавилися безпосередньо діями, які плануються на майбутнє. Присутніх на зборах було 18 чоловік, молодих активістів.

Далі ми звичайно не могли пропустити таку значну святкову подію, як Всеукраїнські установчі збори ХДСМ в Києві 28 травня. На збори поїхало п’ять делегатів: Федоров Микола, Дібрівний Олексій, Мореквас Михайло, Піньковський Євген, Новосьолова Яна. Було цікаво і приємно познайомитися з однодумцями з інших міст, почути про проведену ними роботу, встановити для себе мінімальний рівень, до якого слід прагнути. Ще зовсім молоді, ми тільки поставили собі мету і шукаємо шляхи до неї. В пріоритетах у нас - популяризація нашого союзу. Зараз головне – кадри.

Ми відкриті для співробітництва з іншими областями для обміну досвідом і впевнені, що скоро нас буде багато стояти за праве діло!

Новосьолова Яна

Лідер та його команда.

         Чи знаєте Ви, що таке формінг, штормінг, нормінг та перформінг? А як визначаються ролі в команді? Хто тепер уже знає, так це активісти ХДСМ м. Миколаєва, які прийняли участь у тренінг-програмі, проведеної „Товариством Лева”. Ціллю даного тренінга являється активізація діяльності громадських організацій і розвиток лідерських якостей.

         Тренінг-програма проводилась на протязі двох днів. Активну участь в ній приймали, крім „ХДСМ „також „Пора”, „СНС”, „Скаути”. У процесі тренінгу організації обмінялися досвідом організації різних заходів, прийняли участь у вирішенні етичних дилем, політичних, екологічних і громадських питань.

         Особливо запам’яталась гра, в якій одні команди грали визначені їм ролі, а інші – аналізували їх поведінку і визначали зіграну роль. В процесі гри кожний міг показати свої лідерські якості, а також те, як він уміє працювати в колективі (команді).

         Участь у тренінгу пройшла в інтенсивному обговоренні тематики, креативно і на високій хвилі емоційно піднятого настрою.

         ХДСМ з нетерпінням чекає наступного тренінгу-семінару по написанню грантів, у якому із задоволенням візьме участь.

 Мореквас Михайло

В гостях на Вінничині

               Кожен з нас на протязі свого життя перебуває у громаді. Це сім’я, дитячий садок і школа, ВУЗ і робота. А чи знаєте ви визначення громади?

              Громада – це будь-яка група людей, об’єднана сталими взаєминами з метою покращення світу, в якому вони живуть. Саме так охарактеризували громаду учасники чергово тренінгу-семінару, який проводили тренери організації „Товариство Лева”.

 Семінар проходив 18-19 червня у місті Вінниця, куди і був запрошені представники Миколаївського осередку ХДСМ.  У процесі тренінгу ми дізналися, що у кожної громади є капітали. А саме: природний, фізичний, людський, культурний, соціальний та економічний. Також ми засвоїли характеристики сталої громади, модель „серця” її розвитку і багато іншої корисної та цікавої інформації.

Тобто, можна сказати, що семінар  пройшов на славу. Адже ми отримали не тільки нові знання, а й нових друзів з усіх куточків України, дізналися про життя організацій з різних регіонів.

Приєднуйтесь до нас – бо разом легше вирішувати громадські проблеми!

             Дібрівний Олексій

Прес-служба партії
Християнсько-Демократичний Союз

Пишіть нам